Powiększanie penisa – czy warto to zrobić? Przegląd metod

Trudno w to uwierzyć ale wielu mężczyzn ma spory kompleks na punkcie wielkości swojego członka. Ankiety wypełniane na jednym z portali pokazują, że blisko 80% facetów chciałoby powiększyć rozmiar swojego przyrodzenia przynajmniej o 2cm. Czy wielkość ma znaczenie?

Co na ten temat twierdzą kobiety? Czy naturalne preparaty takie jak Member XXL, pompki próżniowe czy różnego rodzaju ćwiczenia są w stanie rozwiązać ten problem? Sprawdzimy to specjalnie dla ciebie!

Męski penis – poznajmy jego anatomię

Męskie prącie zbudowane jest z dwóch równoległych ciał jamistych oraz ciała gąbczastego – to właśnie ono tworzy żołądź, napletka i wędzidełka. Do zadań ciała gąbczastego należy między innymi osłona cewki moczowej, która biegnie wzdłuż prącia.

Do odbycia stosunku potrzebny jest wzwód, który powstaje w skutek podniecenia. Komórki nerwowe, które mają wpływ na erekcję wytwarzają tlenek azotu, dzięki któremu naczynia krwionośne rozszerzają się a do ciał jamistych napływa większa ilość krwi.

Jak pokazują badania średnia wielkość penisa w naszym kraju wynosi około 14cm. Dlaczego więc aż 80% facetów, którzy przecież w ogromnej większości mieszą się w średniej ma tak dużą potrzebę, by powiększyć członka? Postaramy się sprawdzić dlaczego tak się dzieje i pokazać co na ten temat myślą panie, które przecież wiedzą najlepiej co sprawia im przyjemność.

Ważne – średni rozmiar penisa to długość mierzona w trakcie wzwodu – średnia długość członka w stanie spoczynku to tylko 8-10cm!

Popularne metody powiększania penisa

Chcąc zwiększyć rozmiar członka mamy do wyboru kilka metod – wszystkie mają swoje wady i zalety, różnią się nie tylko skutecznością ale przede wszystkim ceną. Do najpopularniejszych metod powiększania członka zaliczamy:

  • zabieg chirurgiczny,
  • suplementy diety(Member XXL, Xtrasize, itp.),
  • ćwiczenia rozciągające(jelqing),
  • ekstandery,
  • pompki próżniowe,
  • kwas hialuronowy.

Jak widać wybór jest spory – wedle producentów wszystkich urządzeń, które spotkamy w sklepach, aptekach czy internecie każdy z nich ma wspaniałe właściwości i rozwiąże problem w mgnieniu oka. Niestety życie pokazuje, że nie każda z metod, które opiszemy działa tak, jak byśmy tego chcieli.

Część z nich jest kompletnie nieskuteczna, inne działają tylko chwilowo, jeszcze inne powodują takie skutki uboczne, że lepiej trzymać się od nich z daleka. Która z metod okaże się najlepsza i zagwarantuje największy przyrost długości prącia?

Tabletki takie jak np. Member XXL

Rynek suplementów diety dostarcza nam kilka propozycji, których zadaniem jest oddziaływania na ciała jamiste w taki sposób, by powodowały systematycznie zwiększanie rozmiaru penisa. Produkty takie jak Xtrasize, Biggersize czy Member XXL(więcej o nich przeczytamy na https://dopilar.pl/meskie-sprawy/member-xxl/) to przynajmniej teoretycznie najtańsze rozwiązanie, które zapewni powiększenie penisa nawet o 7cm! Tyle teorii – czy stosując tabletki na powiększenie penisa można liczyć na takie efekty?
tabletki na powiększenie penisa stają się coraz popularniejsze
Oczywiście, że nie – producenci suplementów bardzo często na wyrost podają efekty, które można uzyskać przy regularnym stosowaniu – nie dotyczy to wyłącznie powiększania członka ale także odchudzania czy wypadania włosów.

Czy warto kupić takie tabletki? Zdania na ten temat są podzielone – przeglądając portale dla mężczyzn bez trudu można znaleźć opinie, które pokazują, że dzięki naturalnym tabletkom takim jak Member XXL można powiększyć prącie o 1-3cm. Na większe efekty raczej nie ma co liczyć.

Pompki próżniowe – czy są bezpieczne?

Wydaje się, że lata świetności pompek próżniowych są za nami.  Przeglądając jednak popularne portale aukcyjne zauważamy, że ciągle spora ilość mężczyzn kupuje je z myślą, że ich stosowanie zapewni pożądane efekty.

Zasada działania jest banalnie prosta – w trakcie pompowania odessane zostaje powietrze z cylindra, wytworzone w ten sposób podciśnienie ma wpływać na rozciągnięcie ciał jamistych i zwiększenie obwodu i długości członka.
pompki próżniowe do powiększania penisa
Pompki próżniowe stosowane z rozwagą są dość bezpieczne, nie brakuje jednak głosów(nawet wśród znanych urologów), że korzystając z nich można wyrządzić sobie krzywdę. Skutki uboczne mogą być dość przykre a w skrajnych wypadkach mogą one spowodować impotencję!

Cena pompek zaczyna się na kilkudziesięciu złotych. Za lepsze modele zapłacimy nawet kilkaset złotych.

Kwas hialuronowy – nowość, która zdobywa coraz większe zainteresowanie

Wykorzystanie kwasu hialuronowego w medycynie ma już dość długą historię. W ostatnich latach rośnie popularność tego zabiegu w kontekście powiększania członka. Zabieg przeprowadza się z wykorzystaniem preparatu w formie żelu – efekt jest niemal natychmiastowy.

W ten prosty sposób można powiększyć członka o około 1-3cm. Wadą kwasu hialuronowego jest z całą pewnością trwałość efektów, która utrzyma się maksymalnie 24 miesiące.
kwas hialuronowy to jedna z pewniejszych metod powiększania penisa
Problemem może okazać się również cena – zabieg wykonamy za około 3-4 tys. zł. Bardzo często pożądany efekt zanika przed upływem 24 miesięcy – część facetów pisze, że penis powrócił do pierwotnego rozmiaru po roku od iniekcji.

Ćwiczenia – skuteczne i bezpieczne?

W internecie znaleźć można szereg ćwiczeń takich jak np. jelqing, które w dużym  uproszczeniu mają rozciągnąć członka i sprawić, że stanie się on dłuższy. Ile osób tyle opinii na ich temat – z jednej strony barykady znajdują się osoby, które faktycznie odczuły poprawę, z drugiej strony zauważyć można wiele negatywnych wpisów, które jednoznacznie przekreślają możliwość wydłużenia prącia za pomocą ćwiczeń.

Z tymi ostatnimi trudno się nie zgodzić – penis to nie mięsień, żadne ćwiczenia nie sprawią, że urośnie. W ćwiczeniach tych chodzi jednak bardziej o rozciąganie – to więc może się udać.

Wykonywane z rozwagą nie powinny powodować większych skutków ubocznych.

Czy to ma sens – co o powiększaniu penisa myślą kobiety?

Opinie wielu seksuologów z całego świata nie pozostawiają złudzeń – wielkość członka nie ma znaczenia jeśli chodzi o poziom zadowolenia kobiety ze stosunku. Panowie obdarzeni niewielkim rozmiarem równie sprawnie mogą doprowadzić kobietę do ekstazy. To nie rozmiar jest kluczową sprawą. Liczy się technika, zaangażowanie, długość stosunku i emocje, które są dla większości pań najważniejsze.

Czytając opinie pań na temat długości męskiego prącia da się zauważyć, że zdecydowana większość kobiet, która w swoim życiu miała przynajmniej kilku partnerów seksualnych nie przykłada większej wagi do rozmiaru członka. Oczywiście nie mówimy tu o skrajnościach – długość penisa w stanie wzwodu, która wynosi poniżej 10cm może okazać się dla wielu kobiet nie do przyjęcia.

Skąd więc to ciągłe dążenie do dodatkowych centymetrów? Czy kreowane przez filmy dla dorosłych magiczne 20cm to coś, do czego powinniśmy dążyć? Oczywiście, że nie!

Czy warto więc powiększać penisa? Tak i nie! Jeśli mieścisz się w średniej europejskiej a twoja partnerka jest zadowolona z waszego życia erotycznego to nie ma co szukać dziury w całym. Dodatkowe 2 czy 3 cm nie sprawią, że w łóżku będzie wam jeszcze lepiej. Jeśli natomiast masz z powodu rozmiaru swojego członka większe kompleksy i uważasz, że jego powiększenie sprawi, że się ich pozbędziesz – w takim przypadku możesz rozważyć jakąś skuteczną kurację powiększającą.

Magia 20cm – standard czy fikcja?

Wielu facetów marzy o posiadaniu członka o długości 20cm – trudno jednoznacznie powiedzieć dlaczego właśnie to jest ta wielkość, która przypadła do gustu mężczyznom na całym świecie.

Też marzysz o takim penisie? Pewne nie wiesz, że te magiczne 20cm kobiety częściej oglądają w filmach dla dorosłych niż w życiu codziennym. Badania przeprowadzone w USA (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25487360/) pokazały, że tylko 1% mężczyzn ma penisa, którego długość przekracza 20cm!

Penisem o długości 17-18cm dysponuje kolejne 2% facetów. Cała reszta czyli 97% populacji jest posiadaczami penisów długości do 17cm! Trudno w to uwierzyć? Takie są jednak fakty. Zanim stwierdzisz, że faktycznie chcesz powiększyć rozmiar swojego prącia zastanów się czy warto to robić. Czy dodatkowe 2-3 cm sprawi, że będziesz lepszym kochankiem?

Producenci pompek próżniowych, tabletek takich jak Member XXL czy innych metod deklarują gigantyczne efekty – nie zawsze udaje się je osiągnąć.

Każdy z nas powinien odpowiedzieć sobie na tak postawione pytanie – wydaje się jednak, że jeśli twój rozmiar mieści się w granicach 12-15 cm to nie masz się co przejmować. Jeśli chcesz dostarczać swojej żonie, dziewczynie czy kochance więcej doznań to skup się na technice i całej otoczce – nie sam seks jest dla kobiet najważniejszy, tutaj liczy się coś więcej – bez wątpienia rozmiar nie jest sprawą decydującą!

Recommended Articles