Odchudzanie – jak się do tego poprawnie zabrać?

Marzysz o idealnej sylwetce, której będą zazdrościć Ci koleżanki? Chcesz podobać się facetom a może chcesz schudnąć, by poczuć się dobrze we własnej skórze? Nie ma znaczenia dlaczego masz dość nadwagi – najważniejsze, że chcesz to zmienić!

Dlaczego chcemy schudnąć? Nie zawsze robimy to dla siebie!

Aby schudnąć trwale i nie wracać do nadwagi bardzo ważna jest odpowiednia motywacja. Niezwykle istotne jest też to, dlaczego chcemy schudnąć. Jak pokazuje doświadczenie najlepsze efekty uzyskiwane są przez osoby, które robią to dla własnego zdrowia. Jeśli chcesz schudnąć, by lepiej czuć się każdego dnia, jeśli masz dość bolących stawów i złych wyników badań to masz ogromną szansę na sukces.

Jeśli Twoją motywacją jest wciśnięcie się w strój kąpielowy latem to nie wróżę Ci sukcesu! Dlaczego?

Odpowiedź jest bardzo prosta – jakie sezonowe pracowanie nad wagą, które nie jest poprzedzone dokładną analizą i wyciągnięciem wniosków prowadzi donikąd! Głodówki, diety cud czy najlepsze tabletki na odchudzanie – to wszystko przyniesie wyłącznie chwilowy efekt a później… efekt jojo i jeszcze większy wzrost wagi – czy o to powinno w tym wszystkim chodzić?

Dlaczego wiele osób wraca do starej wagi?

Winna jest temu nasza motywacja – tak jak zostało to wcześniej napisane tylko zmiana stylu życia, całkowicie inne podejście do diety może sprawić, że osiągniemy zamierzony sukces i po 2-3 miesiącach nie wrócimy do wagi sprzed odchudzania!

Pamiętaj, że dieta nie znaczy głodówka! Dieta to odpowiedni model żywienia, który zapewnia dostosowaną do naszych potrzeb porcję energii, witamin, minerałów i płynów. Tylko dobrze skomponowana dieta zapewni nam trwałe efekty, na które wcale nie trzeba będzie czekać miesiącami!

Jeśli od samego początku poukładasz sobie to wszystko w głowie tak, jak trzeba efekt przyjdą po kilkunastu dniach – oczywiście nie będą tak spektakularne jak przy głodówce, która wyniszcza organizm ale licząc, że schudniesz 1-1,5kg tygodniowo jak łatwo policzyć możesz stracić nawet 50kg w rok – czy musisz schudnąć aż tyle? Nie? To po co Ci drogie i mało skuteczne kuracje odchudzające? Po co zastanawiasz się nad wspomaganiem farmakologicznym.

Najlepsze efekty osiągniesz stosując zrównoważoną i zdrową dietę połączoną z ćwiczeniami fizycznymi!
chcesz schudnąć szybko? zrób to dobrze!

Mądre odchudzanie = przyspieszone efekty = gwarancja sukcesu!

Przeglądając fora internetowe i grupy na portalach społecznościowych można odnieść wrażenie, że odchudzanie jest niezwykle trudne i do osiągnięcia sukcesu wymagany jest worek pieniędzy na różnych specjalistów od dietetyki czy treningu.

Prawda jest jednak taka, że nawet bez specjalistów jesteś w stanie ułożyć sobie właściwą dietę i dopasować ją do swoich predyspozycji. Bardzo często nie jesteśmy w stanie trzymać diety, którą dostajemy od dietetyka – dlaczego? Ano dlatego, że kiepski dietetyk nie konsultuje z nami jadłospisu – wrzuca na kartkę to, co mu wygodnie a my po kilku dniach osiągamy gigantyczny poziom zniechęcenia!

Odchodzimy od diety coraz bardziej a zanim zaczniemy odczuwać efekty nasza waga znowu rośnie. Zniechęcamy się do zdrowego odżywiania i kupujemy kolejny worek tabletek na odchudzanie, który również okazuje się totalnym niewypałem!

Pamiętajmy, że schudnąć można na różne sposoby – część osób zapisuje się do dietetyka, później udaje się do trenera personalnego i razem ustalają plan treningowy – to zdecydowanie najlepszy wybór ale… wymaga sporego budżetu, na który wiele osób nie może sobie pozwolić. To, ze nie stać cię na takie luksusy wcale nie znaczy, że możesz dobrze wyglądać. Samemu uda się zrobić to samo – wystarczą chęci!

Co wspomaga odchudzanie? Czy są jakieś sprawdzone domowe sposoby?

Ludzie stosują wiele rzeczy, które mają pomóc im w walce z otyłością. Dochodzimy do sytuacji, że wiele osób zastanawia się nad tym ile wody powinni pić, by schudnąć. Poszukujemy sprawdzonych ziół i przepisów na potrawy, które mają nas odchudzić.

Jeśli chcesz znać moje zdanie to uważam, że odpowiednio zbilansowana dieta połączona z odpowiednią dawką ruchu zapewni zdecydowanie lepsze efekty od tysięcy domowych i czasem bardzo dziwnych sposobów na odchudzanie.

Często można usłyszeć, że aby schudnąć nie należy jeść po godzinie 16 – to kompletna bzdura! Wyobraź sobie osobę, która idzie spać o godzinie 24 – czy to znaczy, że ma ona przez 8 godzin nie zjeść żadnego posiłku bo inaczej nie uda jej się schudnąć? Oczywiście, że nie! Wiele domowych trików na odchudzanie nie ma racji bytu i stosowanie ich doprowadzi prędzej do nadkwasoty, niż szybkiego odchudzania.

Jedzmy 5 posiłków dziennie dostosowanych do naszego zapotrzebowania kalorycznego, unikajmy słodyczy, smażenia i jedzenia w kiepskich knajpach serwujących śmieciowe jedzenie a szybko okaże się, że wasza waga zacznie systematycznie spadać. Być może nie będzie o efekt wow ale stopniowo uda wam się dojść do wymarzonej figury!

Recommended Articles

1 Comment

  1. chcesz schudnac to jedz mniej, proste ale niezwykle skuteczne…

Comments are closed.