Przedwczesny wytrysk – problem wielu mężczyzn

Przedwczesny wytrysk to spory problem dla prawie 30% męskiej populacji w naszym kraju. Ile średnio trwa stosunek seksualny? Co zrobić, by pozbyć się syndromu szybkiego Billa? O tym wszystkim dowiesz się z dzisiejszego artykułu.

Jaka jest prawidłowa długość stosunku?

Wielu mężczyzn, szczególnie tych w młodszym wieku zastanawia się ile powinien trwać stosunek. Statystycznie rzecz ujmując to kilka, maksymalnie kilka minut. Zdziwiony? Wyobrażenie wielu godzin seksu, które bierze się z nadmiernej ufności w filmy porno sprawia, że wielu z nas ma spory problem z zaakceptowaniem statystyki.

Tak, nie musisz wytrzymać kilkudziesięciu minut, by twoja partnerka była zadowolona. Jeśli kończysz po kilkunastu minutach współżycia to z całą pewnością przedwczesny wytrysk nie jest Twoim problemem.

Warto zobaczyć: Member XXL – dobry sposób na powiększenie penisa?

Oczywiście tutaj wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Część kobiet potrzebuje dłuższego współżycia, by osiągnąć orgazm. Można jednak to zniwelować poprzez wydłużenia gry wstępnej. Sam stosunek nie musi przecież trwać długo!

Oczywiście są w aptekach różne środki, które mają służyć do znieczulenia penisa w taki sposób, by wydłużyć stosunek. Czy jednak w trakcie ich stosowania będziesz w stanie uzyskać satysfakcję? Na to pytanie trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Jeśli jednak chcesz wydłużyć stosunek to z naszego dzisiejszego wpisu dowiesz się jak to zrobić wykorzystując naturalne metody.

Czym tak naprawdę jest przedwczesny wytrysk?

Dolegliwość tą możemy podzielić na kilka kategorii. Z medycznego punktu widzenia możemy mówić o:

 • wytrysku zbyt przedwczesnym – cierpi na niego stosunkowo mała ilość mężczyzn. Objawia się ejakulacją, która pojawia się na długo przed samym stosunkiem lub podczas gry wstępnej,
 • wytrysku przedwczesnego – następuje kilka chwil po wprowadzeniu członka do pochwy. Występuje on przeważnie u niedoświadczonych kochanków, którzy nie poznali do końca swojego ciała,
 • wytrysku zbyt wczesnego – następuje on po kilkunastu ruchach i dotyczy znacznej części facetów borykających się z problemem zbyt szybkiej ejakulacji.

Bez wątpienia największy problem mają mężczyźni sklasyfikowani w pierwszej grupie. Nie da się jednak ukryć, że każda forma wczesnego finiszu to spory problem dla każdego mężczyzny. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że powinien to być problem obojga partnerów.

Przynosi on bowiem szkody dla każdego z kochanków. Kobieta jest niezaspokojona, facet natomiast zniesmaczony tym, co mu się przydarzyło.

Dlaczego kończę zbyt wcześnie?

Jest wiele przyczyn przedwczesnego wytrysku. Bardzo często dotyczy on mało doświadczonych, młodych mężczyzn, którzy reagują na współżycie zbyt emocjonalnie. Chęć perfekcyjnego stosunku sprawia, że w ich głowie pojawia się napięcie, którego nie są w stanie udźwignąć. Skończyć może się to w tylko jeden sposób – przedwczesnym wytryskiem.

Do innych przyczyn tego problemu zaliczyć możemy problemy natury psychicznej. Traumatyczne wspomnienia związane ze współżyciem również mogą wpływać na ten stan rzeczy i nasilać go znacznie. Bardzo często przyczyną związaną z naszą psychiką jest strach przed ciążą. Potrafi on sparaliżować największego twardziela i spowodować przedwczesny koniec stosunku.

Należy pamiętać, że bardzo częstą przyczyną przedwczesnej ejakulacji jest nieregularne życie erotyczne. Brak seksu przez dłuższy okres czasu i widok pięknej kobiety u naszego boku może przyczynić się do zbyt dużego pobudzenia. To z kolei spowoduje ejakulację. Czy w takiej sytuacji warto się martwić? Oczywiście, że nie. Należy zadbać o większą ilość seksu i to bez problemu powinno załatwić nasz problem.

przedwczesny wytrysk
Problem dotyczy prawie co trzeciego mężczyzny w naszym kraju!

Do pozostałych przyczyn zaliczamy:

 • depresję,
 • alkoholizm,
 • złe relacje w związku,
 • nerwicę.

Leczenie w dużej mierze zależne jest od przyczyny. Co zrobić, by przedłużyć stosunek o kilka minut? O tym wszystkim w dalszej części naszego wpisu. Jeśli chcesz poznać wszystkie przyczyny przedwczesnego wytrysku to warto sprawdź https://naturalab.edu.pl/przedwczesny-wytrysk-jak-wydluzyc-stosunek/ – temat został tam wyczerpany.

Naturalne sposoby czy farmakologia?

Pierwszą myślą każdego faceta jest wizyta w aptece. Można tam dostać specjalne żele i kremy, które użyte przed stosunkiem mają znieczulać członka i zmniejszyć ilość bodźców dotykowych, które odczuwamy w trakcie stosunku. Czy stosowanie takich metod jest skuteczne?

Tak i nie. Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Wielu facetów wystawia takim środkom na opóźnienie wytrysku pozytywne opinie. Niestety bardzo często pojawia się zastrzeżenie, że w trakcie stosunku odczuwają dziwne mrowienie lub brak satysfakcji. To taki półśrodek, który bardzo często zastąpić może szczera rozmowa z partnerką.

Tak, nie przesłyszałeś się. Wsparcie ze strony partnerki i jej zrozumienie problemu może sprawić, że w jakiś sposób odblokujemy swój mózg nastawiony na wytrzymanie jak najdłużej.

Dzięki takiej rozmowie możemy dowiedzieć się na ile poważny jest to problem dla drugiej osoby. Często okazuje się, że kobieta wcale nie potrzebuje znacznie dłuższego stosunku do osiągnięcia orgazmu. W takim przypadku wystarczy dłuższa gra wstępna i sprawę udaje się rozwiązać niemal bezboleśnie.

W zdecydowanej większości przypadków moment osiągnięcia przez kobietę szczytu, jest dla mężczyzn nagrodą, która powoduje, że problem z przedwczesnym wytryskiem odchodzi w niepamięć.

Psychoterapia na przedwczesny wytrysk – czy może pomóc?

Depresje, nerwice czy stany lękowe również mają wpływ na nasze życie seksualne. Ich leczeniem zajmują się specjaliści. Psycholog w takim przypadku to absolutna podstawa, by pozbyć się problemu z wytryskiem.

Bardzo często konieczna jest wizyta u psychiatry, który przepisuje na takie dolegliwości leki z grupy SSRI. Są to inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, które mają leczyć nerwicę i depresję. Bardzo często po złagodzeniu objawów choroby znika problem z przedwczesnym wytryskiem.

Psychoterapia to bardzo dobra metoda, która pomoże rozwiązać wiele problemów z naszą psychiką. Nie warto z niej rezygnować!

Pamiętajmy, że problem ten może być objawem innych chorób takich jak:

 • cukrzyca,
 • choroby neurologiczne,
 • przerost prostaty,
 • problemów z tarczycą.

Wizyta u specjalisty i odpowiednie leczenie choroby pierwotnej sprawi, że zniknie również problem z przedwczesnym wytryskiem.

Start-stop czyli proste ćwiczenie na opóźnienie wytrysku i wydłużenie stosunku

Istnieje przynajmniej kilka metod, które możemy wykorzystać by wydłużyć stosunek bez stosowania farmakologii. Do jednej z najpopularniejszych metod zaliczymy start-stop.

Na czym polega ta technika? Jest to ćwiczenie, które możemy wykonywać solo, w trakcie masturbacji lub z partnerką. W jaki sposób go wykonać, by osiągnąć zamierzony efekt? Doprowadzamy się do etapu tuż przed wytryskiem i… STOP! Przerywamy masturbację aż do ostudzenia emocji. Gdy uda się ochłonąć zaczynamy proces od nowa.

To proste ćwiczenie pomoże poznać lepiej swoje ciało i reakcje zachodzące przed wytryskiem. Umożliwi nam ono naukę lepszej kontroli wytrysku.

Start-stop można również wykonywać w trakcie stosunku – na początku lepiej jednak poćwiczyć bez partnerki.

Ucisk – kolejna metoda opóźniająca wytrysk

Nawet najlepszemu kochankowi zdarza się zagalopować zbyt daleko. Co zrobić jak zauważymy, że przekroczyliśmy punkt, z którego wydaje się nie być odwrotu?

Wystarczy ucisnąć żołądź przed wytryskiem trzema palcami, by opóźnić nadejście ejakulacji.

Taki kilku-sekundowy ucisk spowoduje, że uda się doprowadzić organizm do większego spokoju. Emocje opadną a my będziemy mogli zająć się dalej tym, co lubimy najbardziej.

Metoda trzech palców

Chcąc przedłużyć stosunek warto również znać metodę trzech palców. Jest ona bardzo prosta i może wydłużyć seks nawet o kilka minut.

Polega ona na uciskaniu punktu, który znaleźć można pomiędzy odbytem a jądrami. W tym casie czekamy aż opadnie podniecenie.

Fajnie jest dograć tą metodę w taki sposób, by to partnerka uciskała ten punkt w momencie, gdy facet nie daje już rady. To banalnie prosty i niebywale skuteczny sposób na opóźnienie wytrysku bez użycia farmakologii.

Przedwczesny wytrysk to nie koniec świata!

Dla większości mężczyzn wystąpienie tego problemu jest niemal końcem świata. Bo co sobie pomyśli o nas partnerka, bo wstyd, bo kompromitacja. Można by tak mnożyć w nieskończoność. Prawda jest taka, że każdemu zdarzyć się może przedwczesna ejakulacja, która wcale nie jest kompromitacją. Lepiej traktować ją jak wypadek przy pracy, który zdarzyć się może każdemu aktywnemu seksualnie facetowi.

Zamiast skupiać się na samym problemie warto zastanowić się nad rozwiązaniem. Wspomniane ćwiczenia na opóźnienie wytrysku to świetne metody, które pozwolą przedłużyć o pewien czas stosunek. Jeśli Twoja partnerka włączy się w taką małą pomoc to szybko okaże się, że razem poradzicie sobie z problemem a Wasz sex będzie jeszcze lepszy.

Pamiętaj, że pomóc może również długa gra wstępna, przebodźcowany członek nie będzie już tak wrażliwy na stymulację – to może pomóc każdemu facetowi, który kończy zbyt szybko. Warto również rozważyć masturbację na krótko przed stosunkiem. To również jedna z metod walki z przedwczesnym wytryskiem u mężczyzn.

Recommended Articles